UUS PLAKAT jpg
2023/2024 Rohelise Kooli teemad

MIS ON ROHELINE KOOL?

Rohelise Kooli programm (ecoschools) on ülemaailmne programm milles osaleb ligi 53000 kooli 67 maalt. Programmi juhib Taani organisatsioon Foundation for Environmental Education (FEE), mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut.
Programmi juhib Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Rohelise Kooli programmi koordinaator Eestis on Tartu Loodusmaja. 
2018./2019. õppeaastast muutus programm üle-eestiliseks.
Roheline lipp antakse välja haridusasutustele, kes on välja kujundanud keskkonnahariduse strateegia, järgivad seda oma õppetöös, maja haldamisel ja kogu tegevuse korraldamisel ning on lisaks lastele ja õpetajatele kaasanud keskkonnategevustesse lapsevanemad ja kõik haridusasutuse töötajad. Ökomärgist “Roheline lipp” saavad taotleda haridusasutused, kes osalevad ülemaailmses Eco-School ehk Rohelise Kooli programmis.

Loe lähemalt siit: http://www.ecoschools.global/


Mida programmis osalejad teevad?

Rohelise Kooli programmil on kolm struktuurset elementi:

  1. Seitsmest sammust koosnev strateegia “The Seven Steps”.
  2. Käsitletavad teemad “Eco-Schools Themes“.
  3. Rohelise lipu taotlemine kui selle kriteeriumid on täidetud.

Edukaks tegevuseks on vajalik haridusasutuse juhtkonna ja hoolekogu toetus. Võtmeküsimuseks on töötajate aktiivne kaasamine, pikaajaline pühendumine ja valmidus kaasata õpilasi otsustusprotsessidesse. 

RK_lipp_lasteaed_veebi_1080x1920px