Tervist Edendav Lasteaed

tel logo

Elva Lasteaed Murumuna kuulub Tervist Edendavate Lasteaedade Liitu alates 2008. aastast.

Tervist edendavate lasteaedade (TEL) võrgustikku kuuluvad vabatahtlikkuse alusel liitunud lasteaiad, kes lähtuvad oma tegevuses tervist edendava lasteaia põhimõtetest.

Tervist edendavate lasteaedade võrgustiku areng sai alguse "Laste ja noorukite riikliku terviseprogramm aastani 2005" alaprojektist „ Tervist Edendav Lasteaed" (projekt lõppes aastal 2005). Projekti raames väljatöötatud tervist edendava lasteaia mudelis on arvesse võetud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO), rahvusvaheliste tervisedenduse programmide ja võrgustike (The European Network of Health Promoting Schools, Tšehhi Vabariigi projekti „The Healthy Kindergarden") tõenduspõhiseid aluseid, soovitusi ning praktilisi kogemusi.

Tervist edendavate lasteaedade võrgustikku kuulub 280 liiget. 

Üle-eestilisse koostöövõrgustikku kuulub 19 paikkondlikku võrgustikku, mida koordineerivad ja nõustavad lasteaedade koordinaatorid.

Tervist edendava lasteaia eesmärk on hoida ja tugevdada lapse tervist ning soodustada tema igakülgset arengut. Lasteaia ülesanne on luua eeldused ja tingimused, mis toetavad laste ja personali heaolu ning tervist. Tervise ja heaolu edendamine lasteaias on seotud kõikide lasteaia tegevustega ning põhivaldkondadega (eestvedamine ja juhtimine, personalijuhtimine, koostöö huvigruppidega, ressursside juhtimine, keskkonna kujundamine ning õppe- ja kasvatustöö), on planeeritud, süsteemne, järjepidev ning lähtub hindamiste põhjal selgunud arenguvajadustest tervise, heaolu ja turvalisuse valdkonnas.

 

 

Alates 2019/2020 õppeaastast teeb tervisemeeskond koostööd loogusgrupiga ning ühinenud meeskonna nimeks on LOTE eh Loodus ja Tervis.

Tegevuskavaga saab tutvuda siin :

https://drive.google.com/file/d/1-hy6a_KvmS7wIEsIa0R6wLjT07herLkA/view

Meeskonnaliikmed 2019/2020 õppeaastal: 

Liis Org

Terviseedendaja/lapsevanem

juht

Kristiina Jurken

Õppejuht/lapsevanem

juht

Maris Järveoja

Liikumisõpetaja

liige

Signe Saarniit 

Muusikaõpetaja

liige

Triinu Rein

Jänkukeste rühma õpetaja

liige

Ulvi Ess

Ritsikate rühma õpetaja

liige

Terje Kalnapenkis

Mesimummide rühma õpetaja abi

liige

Kristi Sassor

Piilupartide rühma õpetaja abi

liige

Eveli Tsopp

Liblikate rühma õpetaja

liige

Ebe Kõnd

Siilikeste rühma õpetaja

liige

Luule Juhanson

Lepatriinude rühma õpetaja

liige

Eve-Liis Aidma

Karukeste rühma õpetaja

liige

 

 

Tervisedenduse kordinaatoriks on Elva Lasteaias Murumuna terviseedendaja Liis Org.

Free Joomla! template by L.THEME