Elva Lasteaed Murumuna on täis kevadist rõõmu ja energiat

Kevadist sära tõi lasteaeda juba südamekuu aprill. Kaks korda nädalas toimusid hommikused südamele kasulikud liikumistegevused, mida viisid läbi rühmade õpetajad lasteaia saalis kogu majale. Hommikune reibas virgutus andis lasteaia perele kogu päevaks positiivse energialaengu.

Jänkukeste, Liblikate, Karukeste, Siilikeste rühmad liitusid juba varakult Räpina aianduskooli projektiga „Kurgisõbrad“. Tänaseks on lapsed saanud katsetada seemnest taimekasvatamist, jälgida taimede kasvamist ning uusi teadmisi läbi nädala küsimuste ja võistluste. Juba on ka kõik lapsed saanud maitsta oma hoole ja armastusega kasvatatud tervislikke kurke.

23.aprill tähistasid Siilikesed jüripäeva sõbrarühma Piilukestega. Lapsed tutvusid traditsioonidega läbi mänguliste tegevuste, osalesid jürijooksul ning said ka ise lõkkel leiba küpsetada ja looduslikest materjalidest endale medali meisterdada.

26.aprill toimus traditsiooniks saanud Õnneseene ja Murumuna lasteaedade koolieelikute ühisüritus, mida sel aastal korraldas Murumuna lasteaed. Koolirühmade õpetajad, liikuja, muusik ja õppealajuhataja olid muutunud armastatud tegelasteks Lotte raamatust. Elva staadioni metsas toimus vahva tegevuspunktidega Lotte seiklus ja disko. Üritus oli lastele tõeliselt meeldejääv. 

15. mail pidas Murumuna perepäeva „Murumuna kevadsimman,“ mis oli tõeline rahvuspidu. Õhtut juhtisid tore peremees (Margus Möll) ja perenaine (Kadri Kiisla), õuelava oli muutunud talutoaks, rühmad ja õpetajad esinesid tantsudega, lauldi ühislaule. Pered said meisterdada võtmehoidjat või käepaela, osaleda õnneloosis (toodetega toetasid Elva Vallavalitsus, Coop Elva) ning osta Eve Kati Mägi küpsetisi ning Ethel Disaini tooteid. Meeleolu lõi lustakas Konguta kapell. Lapsevanemad katsid hõrgutava suupistelaua rahvuslike toitudega. Pered said pidada pikniku, tantsida muusika saatel ja nautida sooja kevadilma.

Toimunud on palju üritusi ning ees ootavad veel kahe koolirühma lõpetamised.

Aitäh tegusa kevade eest tervele toimekale Murumuna personalile, lastele ja toredatele peredele!

 

Elva Lasteaed Murumuna õppealajuhataja

Veronika Abroi

 

 

Elva Murumuna lasteaiapere soovib jagada Teiega oma kingi tegemise rõõmu!

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva künnisel teeb TÜK Lastefond kampaania Üleannetus raames Eesti riigile kingituse, milles osalevad ka meie lasteaia rühmad koostöös peredega.

TÜK Lastefondi sümbol on Mõmmik ning nii tekkis neil mõte kinkida kõikidele Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalosakondadele üks Üleannetuse Mõmmik. Elva Lasteaed Murumuna hoolekogu esimees Maris Hindrikson tegi lasteaiale ettepaneku osaleda ka lasteaial heategevuskampaanias. Leidsime, et koostöös täiskasvanutega on projektis osalemine jõukohane ka lasteaialastele. Mõmmikute valmimine on juba täies hoos.

Kingitavate Mõmmikute eesmärk on aidata kohalike omavalitsuste ametnikel meeles pidada, et kui riiklik rahastus mõne lapse haigusega seotud kulusid osaliselt või täielikult ei kata, on võimalik abi vajav pere suunata TÜK Lastefondi poole. Kingituste valmimise tähtaeg on 28.02.2018.a.

Elva Lasteaed Murumuna on juba sellel õppeaastal osalenud ühes heategevuse projektis. Liblikate rühma pered kogusid kokku 5x25 Alma liblikaga kohupiimakreemi etiketti ning vahetasid need armsate Alma kaisuliblikate vastu. Kaisuliblikad jõudsid Liblikate rühma detsembris 2017. a.
Ostes Alma väikeses topsis liblikaga kohupiimakreeme, toetasime iga kohupiimatopsi ostuga ühe eurosendiga vähekindlustatud laste sportimisvõimalusi. Valio Eesti ning Lastekaitse Liit otsustasid aidata neid lapsi regulaarselt trennis käima, kes senimaani pole selleks vahendeid leidnud. Alma liblikaga kohupiimakreemide müügi pealt kogunenud heategevussumma eest makstakse välja valitud toetusesaajate poolt ära märgitud treeningu aastamakse ning lapsed saavad aasta aega käia trennis, ilma et peaks finantseeringu pärast pead murdma ja südant valutama. Harjumus regulaarselt liikuda on üks olulisemaid tervisliku eluviisi komponente.

Kingime Eesti riigile tervemad ja rõõmsamad lapsed!

 

Asukoht

Free Joomla! template by L.THEME